W sierpniu Bogusław Słupczyński uczestniczył w projekcie Fundacji im. Zofii Kossak związanym z przestrzenią dawnej stanicy harcerskiej w Górkach Wielkich. W ramach projektu powstał spektakl oraz koncert.

Obecnie  Fundacja nadal prowadzi działania związane z miejscem „po Kamińskim”. W imieniu Fundacji oraz własnym serdecznie zapraszamy 16 listopada 2013 roku do Górek Wielkich na promocję publikacji Fundacji im. Zofii Kossak pt.: „Aby przypomnieć Zapomniane”. Jest to niewielka, aczkolwiek w przekonaniu pomysłodawców niezmiernie ważna publikacja.
Fundacja im. Zofii Kossak, poprzez wydaną publikację, pragnie przywrócić historię stanicy oraz ludzi z nią związanych do współczesnej pamięci społecznej. Publikacja w sposób wieloaspektowy przybliża historię związaną z Ośrodkiem Harcerskim w Górkach Wielkich, od jego początków po dzień dzisiejszy. Spotkanie promujące odbędzie się w budynku głównym dawnej stanicy, pozwalając na bezpośrednie poznanie wyjątkowości miejsca. Uczestniczyć w nim będą m.in. autorzy artykułów znajdujących się w publikacji, historyk – Jarosław Mrożkiewicz oraz znawca architektury międzywojennej – Przemysław Czernek. Spotkanie poprowadzi Bogusław Słupczyński. W ramach wydarzenia przewidziane jest oprowadzenie po obiekcie oraz prezentacja slajdów.

Więcej: www.dworkossakow.pl

okładkapublikacja-spotkanie