W najbliższą sobotę (16 lutego, godz. 18.00) trafia się niezwykła okazja obejrzenia w CST spektakli ostatniego alternatywnego teatru w Polsce; Teatru Terminus a Quo. ZAPRASZAMY!
Kierownikiem artystycznym i założycielem teatru jest EDWARD GRAMONT. Wieczór z Teatrem Terminus a Quo wypłenią dwa spektakle: „Sisy” i „Biję na alarm!”.

„Biję na alarm” to spektakl utrzymany w konwencji groteskowej opowieści „nurka” z kosmosu”, który dzieli się swoimi doświadczeniami z kosmicznych wypraw zwracając szczególna uwagę na bezmyślność współpodróżników, którzy na różne sposoby niszczą i zaśmiecają przestrzeń kosmiczną. Analogie do tego jak ludzie gospodarza się na ziemi są uderzające przez co sztuka niesie ze sobą ważne przesłanie by szanować otaczający nas świat i środowisko w którym żyjemy. Źródłem literackim, z którego utkany jest scenariusz to nowelka Stanisława Lema „Ratujmy kosmos”, co przekłada się w spektaklu na apel: RATUJMY ZIEMIĘ!

„Sisy” to spektakl dedykowany Agnieszce Buczkowskiej z jej przewspaniałą kreacją aktorską, mimo, że tylko niewielka część tekstów była napisana dla niej. Spektakl ten jest demonstracją dojrzewania trendu demona scenicznego, tak charakterystycznego dla teatru fizycznego i głęboko psychologicznego jaki miał miejsce w wielu spektaklach tej grupy. Dwójka aktorów, demonstruje tutaj najwyższy trans aktorski i warsztatowy jaki wykształcił się w tym rzadko spotykanym gatunku teatralnym jaki lansował i lansuje Teatr TAQ. Rzecz od strony fabularnej jest opowieścią nadwrażliwej dziewczynie, która mierzy się z wysokimi lotami psychologii i intelektualnych wyżyn.
Informacje zaczerpnięte ze strony internetowej teatru: http://www.terminusaquo.eu/theatre/